روانشناسی کسب و کار:

برای راه اندازی هرشغلی نیاز به یک سری از معلومات داریم. اطلاعاتی که شاید نتوان هر جایی به منابع آن دست پیدا کرد و اینجا سرآغازی برای احساس نیاز به یک مشاوره کسب و کار است تا زندگی شغلی تان را در مسیری صحیح آغاز و یا ادامه دهید.

واقعیتی که شاید کمتر در موردش شنیده باشید این است که،  روانشناسی کسب و کار از مهم ترین پیش نیازهای راه اندازی و اجرایی کردن ایده شغلی شماست.

اما اینجا سوال ایجاد میشود که روانشناسی کسب و کار چیست؟

واژه­ ی روانشناسی به تنهایی به معنای مطالعه ی شیوه های زندگی بهتراست . حال اگر بخواهیم روانشناسی را با نگاه تخصصی در مقوله کسب و کار بررسی کنیم باید شیوه های بکارگرفته شده برای ارتقاء زندگی شغلی شما را مورد معاینه قراردهیم.

حتما تا به حال این جمله را بسیار شنیده اید که میگویند: در کشورما کسی سرجای خودش نیست. اشخاص را در مشاغلی مشاهده میکنیم که غالبا هیچ ارتباطی با تخصص و تحصیلات دانشگاهی آنها ندارد و یا حداقل هیچ میل و رغبتی به انجام آن در فرد نمیبینیم و شاید صرفا برای گذران زندگی و کسب درآمد به آن کسب و کار روی آورده باشد.

یکی از نکات کلیدی در زمان راه اندازی و ساختن کسب و کار جدید، بررسی روحیات و علایق فرد متقاضی شغل پس از معاینه توسط پزشک کسب و کار است.

لازمه پیشرفت شغلی شکوفایی و رشد خلاقیت است و خلاقیت در کسب و کار با علاقه مندی به آن شکل می گیرد. تکنیک های روانشناسی ارائه شده توسط پزشک کسب و کار در این مرحله شما و کارکنانتان را نسبت به آینده با انگیزه تر و علاقه مند تر می کند و در نتیجه نیروی محرک خلاقیت و ایده پردازی در سازمان شما ایجاد می شود.

پزشک مشاغل با روانشناسی کسب و کار شما، راه های برقراری ارتباط موثرتر بین کارکنان و مشتریان شما را بررسی می کند. پزشک کسب و کار با مشاوره  به تمام سطوح کارکنان از بالاترین رده تا پایین ترین آن ها فضا را برای همبستگی هرچه بهتر مهیا می کند. اگر شما مدیر یک مجموعه هستید با مشاوره و آموزش هایی که از پزشک کسب و کار ( در زمینه اصول و فنون مذاکره و برقراری ارتباط ) فرا میگیرید، توان رهبری برای شما بالا میرود.

به بیان ساده تر رسالت یک پزشک مشاغل در مرحله روانشناسی کسب و کار ، تحت تاثیر قراردادن و ترمیم روابط درون سازمانی و برون سازمانی شما به منظور بهبود بخشیدن کسب و کار شماست .