استراتژی "های ریسک" و تضمین در کسب و کار

استراتژی "های ریسک" و تضمین در کسب و کار: پس از استیبل شدن شرایط کسب و کار، پزشک کسب و کار، نسبت به طرح ریزیِ پلن ها و استراتژی های پر ریسک اما سود اور اقدام میکند.طبعا این کار بعد از مراقبت و ایزوله کردن کسب و کار صورت می پذیرد. هر پزشکی با تجویز یک دارو و گوشزد کردن عوارض جانبی آن، آثار مثبت آن نسخه را تضمین میکند؛این تضمین ، از تجربه بالای پزشک در مواجهه با بیماری های مشابه و هم چنین شناخت کاملی که از شرایط بدنی بیمار خود دارد، نشات میگیرد.

همان طور که یک پزشک بدون انجام تست مربوطه، فایده داروی پنی سیلین را تجویز نمیکند ، پزشک کسب و کار نیز فقط با شناخت کامل کسب و کار مورد نظر نسبت به یک پلن های ریسک تضمین میدهد. این پلن ها سیستم را برای" سلامت کسب و کار و همراهی پزشک" آماده می­کند.

با مطالعه­ ی روند پیشرفت استارتاپ­ های وطنی و یا کمپانی­های پیشرفته ­ی غربی به راحتی میتوان دریافت که آنان بدون استراتژی­ های پر ریسک نه تنها رشد خود را به تاخیر می انداختند بلکه ممکن بود در رقابت با کمپانی­های رقیب بقای خود را به بهای محافظه کاری بفروشند!!!  های ریسک در حقیقت یک استراتژی مدیریتیست، تعریف استراتژی در یک کلام یعنی :"علم بقای یک سیستم" ... حال چگونه ممکن است با ریسک در بقای یک سیستم، رشد و توسعه  آن را تضمین داد؟؟؟ این پاسخ برای کارشناسان علم مدیریت بسیار روشن است ...

 در یک زبان ساده ، میتوان گفت این کار مثل سرمایه گذاری می ماند!!!

اگر  بالای 90% مطمئن باشید با سرمایه­ گذاری بر یک پروژه سودی سه برابری خواهید داشت؛ آیا بیش­­تر ثروتتان را صرف این سرمایه­ گذاری نخواهید کرد؟ (با یاداوری این مثل که شانس هر روز درب خانه ­ی مارا نمی­ زند!!!)

های ریسک و تضمین هم چنین ماهیتی را داراست ... سید احمد مطلق با تجربه چندین ساله خود در کسب و کار­های مختلف به خوبی می­ تواند نسبت به پیروزی استراتژی­های "های ریسک" در امور فروش و سرمایه­ گذاری و غیره ،کسب و کار شما را در مدت زمانی کوتاه به سودآوری کلان برساند.