استراتژی "های ریسک" و تضمین در کسب و کار

استراتژی "های ریسک" و تضمین در کسب و کار: پس از استیبل شدن شرایط کسب و کار، پزشک کسب و کار، نسبت به طرح ریزیِ پلن‌ها و استراتژی‌های پر ریسک اما سود آور اقدام می‌کند. طبعا این کار بعد از مراقبت و ایزوله کردن کسب و کار صورت می‌پذیرد. هر پزشکی با تجویز یک دارو و گوشزد کردن عوارض جانبی آن، آثار مثبت آن نسخه را تضمین می‌کند؛ این تضمین، از تجربه بالای پزشک در مواجهه با بیماری‌های مشابه و هم چنین شناخت کاملی که از شرایط بدنی بیمار خود دارد، نشات می‌گیرد.

همان طور که یک پزشک بدون انجام تست مربوطه، فایده داروی پنی سیلین را تجویز نمی‌کند، پزشک کسب و کار نیز فقط با شناخت کامل کسب و کار مورد نظر نسبت به یک پلن‌ های ریسک تضمین می‌دهد. این پلن‌ها سیستم را برای" سلامت کسب و کار و همراهی پزشک" آماده می‌کند.

با مطالعه­‌ی روند پیشرفت استارتاپ‌­های وطنی و یا کمپانی‌­های پیشرفته­‌ی غربی به راحتی می‌توان دریافت که آنان بدون استراتژی‌های پر ریسک نه تنها رشد خود را به تاخیر می‌انداختند بلکه ممکن بود در رقابت با کمپانی‌­های رقیب بقای خود را به بهای محافظه کاری بفروشند!!!‌ های ریسک در حقیقت یک استراتژی مدیریتیست، تعریف استراتژی در یک کلام یعنی :"علم بقای یک سیستم" ... حال چگونه ممکن است با ریسک در بقای یک سیستم، رشد و توسعه آن را تضمین داد؟؟؟ این پاسخ برای کارشناسان علم مدیریت بسیار روشن است.

 در یک زبان ساده، می‌توان گفت این کار مثل سرمایه گذاری می‌ماند!!!

اگر بالای 90% مطمئن باشید با سرمایه­ گذاری بر یک پروژه سودی سه برابری خواهید داشت؛ آیا بیش­­تر ثروتتان را صرف این سرمایه­ گذاری نخواهید کرد؟ (با یاداوری این مثل که شانس هر روز درب خانه­‌ی ما را نمی‌­زند!!!)

های ریسک و تضمین هم چنین ماهیتی را داراست. سید احمد مطلق با تجربه چندین ساله خود در کسب و کار­های مختلف به خوبی می­تواند نسبت به پیروزی استراتژی‌­های "های ریسک" در امور فروش و سرمایه­ گذاری و غیره،کسب و کار شما را در مدت زمانی کوتاه به سودآوری کلان برساند.