سلامت کسب و کار و همراهی پزشک

سلامت کسب و کار و همراهی پزشک: پس از طی تماّ مراحل 5 گانه پیشین(معاینه و تشخیص، روانشناسی کسب و کار، آماده سازی و جراحی، مراقبت ویژه و ایزوله، های ریسک، سلامتی)، کسب و کار ما به یک شغل سود آور، پر رونق و لذت بخش بدل خواهد شد.

همانند بیماری که پس از بهبودی، طراز سلامتی خود را به حد بالایی رسانده و در این مرحله نیز برای حفظ سلامت خود و پیشگیری از خطرات محتمل بعدی با پزشک مشورت می‌کند، کسب و کار ما نیز بعد از رونق و پیشرفت، نیازمند همراهیِ مشاوریست تا با راهنمایی‌های خود، کسب و کار را در وضعیت مطلوب خود حفظ کند.

هیچ کسب و کاری بدون خلاقیت و ایده ­پردازی در تمامی امورش (از بازاریابی گرفته تا گسترش کسب و کار) نمی­‌تواند به طور دائمی موفقیت خود را در تمام بخش­ها تکثیر کند.

یک اتاق فکر بدون مشاوری زبده قطعا می تواند به جای قایقی تندرو که ما را به سمت موفقیت می‌برد، همچون سِیلی باشد که کل کسب و کار را غرق در جاه ­طلبی خود می‌­کند؛ همه‌ی کمپانی‌های معتبر نیز در تمام شرایط به مشاوری زبده تکیه داشته‌اند.

از طرفی پزشک اصولا برای انسان‌های "فقط مریض " نیست!!! نظام مطلوب سلامت مبتنی بر همراهی دائمی پزشک با شهروند است... از آنجا که در عصر ما بیماری‌های پیچیده و واگیر دار روز به روز بیشتر شده، چکاب دائمی حکم عقل سلیم هر انسانیست که نفس خود را عزیز می‌دارد.

کسب و کار ما نیز سیستمی شبیه به انسانست، نظام عرضه و تقاضا دست به گریبان با فاکتورهای گوناگونیست که برخی از آن‌ها قدرت خشکاندن ریشه‌ی یک کسب و کار قدیمی را دارند.

رقیبان نیز از روبه رو کردن ما با با چنین بحران‌هایی هیچ ابایی نداشته و ندارند!!! لذا ضروریست که حتی پس از بهبود کامل کسبمان و رسیدن به نقطه مطلوب رونق، دست از سر پزشک کسب و کار بر نداریم !!!