ذهنیت رشد فردی چیست؟ ضرورت رسیدن به رشد فردی در کسب کار

 • زمان تقریبی مطالعه 13 دقیقه
 • 163

ذهنیت رشد فردی چیست؟ ضرورت رسیدن به رشد فردی در کسب کار

چگونه یک ذهنیت رشد فردی در کسب و کارمان ایجاد کنیم که به موفقیت تجاری کمک کند

ذهنیت رشد فردی شامل پذیرش این ایده می باشد که قرار است بر چالش ها غلبه کند و هر فرصتی مثبت یا منفی را برای رشد ایجاد نماید. افراد تجاری تأکید زیادی بر پیگیری رشد و پیشرفت حرفه ای دارند. علیرغم اینکه در اوج زندگی حرفه ای خود هستند، آنها هنوز هم برای گسترش افق های خود و آزادسازی بیشتر پتانسیل های درونی خود فرصت پیدا می کنند. با تخصیص عمدی زمان برای رشد، کارمندان به طور همزمان روی خود و موفقیت شرکت سرمایه گذاری بیشتری خواهند کرد. افرادی که درگیر رشد شخصی هستند اغلب بازدهی بیشتری خواهند داشت، همچنین استرس کمتری دارند و به احتمال زیاد نتایج بهتری به دست می آورند.از تجربه خودم، می‌دانم که برای رهبرانی که وقت خود را به کمک به کارکنان خود برای ایجاد ذهنیت رشد شخصی با برنامه و تلاش صحیح اختصاص می‌دهند، مزایای تصاعدی دارد. ما در این مقاله در سایت پزشک کسب و کار می خواهیم بهترین ایده رسیدن به رشد فردی در کسب و کار را برای شما توضیح دهیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

.

ذهنیت رشد فردی چیست؟

بر اساس تحقیقات، همدلی مهمترین مهارت رهبری می باشد. ذهنیت رشد شخصی شامل پذیرش این ایده است که قرار است بر چالش ها غلبه شود و هر فرصتی (مثبت یا منفی) فرصتی برای رشد ایجاد می کند.افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند معتقدند که برای بهبود، باید هدفمند باشند. این برخلاف یک طرز فکر ثابت است که کارول دوک روانشناس و پروفسور استنفورد آن را به کسانی توصیف می کند که توانایی های خود را به عنوان ویژگی های ثابتی می بینند که نمی توانند تغییر کنند. اغلب مردم انتظار دارند رشد به صورت ارگانیک اتفاق بیفتد، اما همیشه اینطور نیست. این چالشی بود که در اوایل کار با آن مواجه می شوید. چیزی که در نهایت باید یاد بگیرید برای رشد و رسیدن به اهداف، باید بهتر شوید. شما فقط می توانید این کار را با اتخاذ و متعهد شدن به یک طرز فکر رشد شخصی انجام دهید. این به شناخت ارزش شما و سرمایه گذاری روی خودتان بستگی دارد.

رشد فردی به موفقیت در کسب و کار ترجمه می شود

پس از گذراندن 10 سال کار بر روی رشد شخصی ام، با اتخاذ اصول و مفاهیمی از کتاب 15 قانون ارزشمند رشد نوشته جان ماکسول ، کارم را به سطح بالاتری رساندم . من هر کسی را که در موقعیت رهبری قرار دارد و می‌خواهد در مورد ایجاد ذهنیت رشد بخشی از فرهنگ خود عمدی‌تر شود تشویق می‌کنم این کتاب را بخواند. این به من کمک کرد تا برنامه خودم را تقویت کنم و چارچوبی برای فرآیندی که با تیمم به اشتراک می گذارم فراهم کرد.این کتاب پرفروش، چندین رویکرد را ترکیب می‌کند تا دستورالعملی را برای اینکه از کجا شروع کنید و از چه چیزهایی اجتناب کنید، زمانی که روی رشد کار می‌کنید، ایجاد می‌کند. من هر روز از دو قانون به عنوان اصول راهنما برای حرفه خودم و مسیری که به دیگران کمک می کنم استفاده می کنم: قانون عمدی و قانون ثبات. این مفاهیم قدرتمند هستند و در دستان رهبری شروع می شوند، سپس در نهایت به ستون فقرات فرهنگ شرکت وارد می شوند و به تک تک کارمندان می رسند.شرکت ما از این قوانین برای ایجاد فرهنگ انضباط و ارتباطات عمدی استفاده کرده است. ما مفتخریم که نرخ حفظ کارمندان 97 درصد را حفظ کرده ایم و علیرغم همه سختی هایی که صنعت خرده فروشی خودرو با آن روبرو بوده است، درآمدهای بالای خود را در سال جاری دو رقمی افزایش داده ایم. به دلیل این رویکرد، تیم های من رابطه عمدی، سازگارتر و متعهدانه تری با کار خود دارند و برنامه های رشد شخصی آنها تأثیر مثبتی بر شرکت داشته است.من این را به عنوان یک حقیر با شما در میان نمی گذارم، بلکه به عنوان نمونه ای از قدرت ذهنیت رشد شخصی و ارتباط مستقیمی که می تواند با رشد و موفقیت شرکت داشته باشد.

چگونه یک ذهنیت رشدفردی را در کسب و کار خود پیاده کنید

اگر به دنبال گنجاندن یک برنامه رشد شخصی در سازمان خود هستید (و پس از خواندن این مقاله، امیدوارم از ارزش آن متقاعد شده باشید)، پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید. یادآوری: این تعهد باید از بالا با رهبری شروع شود، سپس به بقیه سازمان سرایت کند.

• آن را به صورت مکتوب بنویسید. یک برنامه مکتوب ایجاد کنید تا خود را مسئول نگه دارید و زمانی را در تقویم خود اختصاص دهید تا اهداف ذهنی رشد را از بین ببرید. همان نظم و انضباط را که در سایر زمینه‌های زندگی خود به کار می‌گیرید، در نظر بگیرید. مانند اینکه هرگز یک تمرین روزانه را از دست ندهید و این تعهد را برای رشد شخصی خود به کار ببرید.

• یک تعهد زمانی پیدا کنید که برای شما مفید باشد. مردم اغلب می پرسند که چگونه وقت دارند تا به رشد شخصی اختصاص دهند. به کتاب های Audible گوش دهید. با شناختی که نسبت به هدف های غیرواقعی وجود دارد، می توانید خودتان را در مقابل شکست قرار ندهید.شاید خواندن یک کتاب در ماه برای شما واقع بینانه نباشد.

• برای ایجاد مسئولیت پذیری همکاری کنید. امیدواریم که این سفر را به تنهایی طی نکنید و بتوانید افراد دیگری را در شرکت خود بیابید تا با آنها پیوند برقرار کنید و به مسئولیت پذیری یکدیگر کمک کنید. یکی از ایده هایی که برای شرکت من به خوبی جواب داده است، یک باشگاه کتاب توسعه حرفه ای است. دیدن این که چگونه چندین باشگاه کتاب دیگر از باشگاه اصلی ایجاد شده اند بسیار عالی می باشد.

• کنجکاو بمانید. کنجکاوی با ذهنیت رشد شخصی همراه است. وقتی کنجکاو می‌مانید، در ذهنیت ثابتی قرار نمی‌گیرید. چرایی و چند درصدی را از دایره لغات خود بنویسید و متعهد به طرز فکر «همیشه در حال یادگیری» باشید، حتی اگر به اوج حرفه خود رسیده باشید.

اجرای یک ذهنیت رشد شخصی در کل شرکت شما، از کارمندان سطح اول تا C-suite، یک فرآیند و یک تعهد می باشد. اما اگر مایل به انجام این تعهد هستید، پاداش می تواند ملموس و قابل توجه باشد.همانطور که نویسنده جان ماکسول به قول معروف، "انگیزه شما را به پیش می برد، اما نظم و انضباط باعث رشد شما می شود." پذیرش فرهنگ ذهنیت رشد شخصی شما را رهبر بهتری می کند. کارمندان شما را بهتر می کند و شرکت را بهتر می شود. این یک برد است.

 

 نکات رشد فردی در دستاورد های کوچک یا بزرگ را جشن بگیرید

استراحت از کار کردن روی خود برای تشخیص اینکه چه زمانی به یک نقطه عطف رسیده اید برای باانگیزه ماندن حیاتی است. اگر به خود اجازه دهید روی عدم پیشرفت یا اشتباهات فکر کنید، نه تنها به ذهنیت خود آسیب می زنید، بلکه پتانسیل خود را در این فرآیند محدود می کنید. بی انگیزگی می تواند به این دلیل اتفاق بیفتد که ما نمی دانیم که اهدافمان چقدر از خودمان دور می باشند. ما به اشتباه تصور می‌کنیم که اگرچه پایان ممکن است واقعاً نزدیک باشد، اما هنوز خیلی دور است، چیزی که اگر دست از کار بکشیم هرگز متوجه نمی‌شویم. در تمام زمینه‌های رشد شخصی، یک چیز درست است: هرگز نمی‌توان واقعاً فهمید که چقدر به شما نزدیک هستید.بنابراین، اطمینان از لذت بردن از نقاط عطف خود (بزرگ یا کوچک) در طول مسیر برای موفقیت شما بسیار مهم می باشد. تشخیص این نقاط عطف، حلقه های بازخورد مثبت را فراهم کرده و همچنین تقویت می کند و هورمون هایی را آزاد خواهد کرد، که به ما احساس غرور می دهد. به همان اندازه به ما انگیزه می‌دهد تا موفقیت بعدی خود را بخواهیم. جشن گرفتن بردهای کوچک منجر به دستیابی به اهداف بزرگ می شود.

در چه زمینه هایی در زندگی رشد فردی تاثیر گذار می باشد؟

 • در سلامتی
 • در ارتباطات اجتماعی
 • در روابط عاطفی
 • در کسب و کار

در سلامتی

رشد فردی در سلامتی هم بسیارتاثیرگذار است. یکسری از افراد که رشد فردی بالایی دارند، با انگیزه بیشتری به خودشان و کارهایشان رسیدگی می کنندو در نتیجه از سلامتی جسمی و روحی بسیار بالایی بهره خواهند برد.

در ارتباطات اجتماعی

افراد جدا از روابط عاطفی، در ارتباطات اجتماعی از رشد فردی پیشرفت زیادی خواهند کرد و بهتر خواهند شد. همچنین ارتباطات اجتماعی مانند روابط عاطفی با تاثیرپذیری زیادی از تغییراتی مثل خلق و خوی فرد و شناخت و درک بهتر از وضعیت دیگران باعث بهبودی روابط اجتماعی با دیگر افراد اتفاق می افتد.

در روابط عاطفی

اولین رشد فردی تحت تاثیر روابط عاطفی قرار خواهند گرفت. همانطور که می دانید رشد فردی، اعتماد به نفس افراد را بیشتر خواهد کرد و نسبت به ویژگی های مثبت و نکات خود آشنایی بیشتری پیدا خواهند کرد، که این ویژگی ها در آخر به موفقیت در روابط عاطفی منجر خواهد شد. موثرترین رشد فردی در روابط عاطفی نه تنها به ارتقای شخصیت فرد، مربوط می شود بلکه به خاطر شناخت و درک بهتر طرف مقابل اتفاق خواهد افتاد.

در کسب و کار

در کسب و کار، رشد فردی با زیاد شدن ویژگی های درونی و شخصی افراد می توانید به آن ها دست پیدا نمایید.از دیگر حوزه هایی می باشدکه با ارتقای ویژگی های شخصی و درونی افراد می توانید به راحتی به آن دست پیدا کنید. افرادی که ارتقای شخصیت فردی پیدا می کنند در کسب و کار خود موفق تر خواهند بود.

 

موانع رشد فردی در کسب و کار

 

موانع رشد فردی در کسب و کار

 • ترسیدن از شکست
 • عدم شناخت به علاقمندی های خود
 • نداشتن وقت شناسی
 • نداشتن اعتماد به نفس
 • دارای کمال طلبی نابجا
 • اعتقاد داشتن زیاد به شانس
 • آشنایی نداشتن به نقطه شروع

 

ترسیدن از شکست

آخرین اتفاق در رشد فردی در کسب و کار ترس از شکست می باشد. داشتن ترس در کسب و کار هم در شروع مسیر و هم در چالش ها تاثیربسیار زیادی خواهد داشت و فرد از برداشتن هر قدم وحشت می کند و در آخر در بسیاری از موارد ساکن بوده و تلاشی برای تغییر وضعیت خود نخواهند کرد.

عدم شناخت به علاقه مندی های خود

یکی از مانع ها در رشد فردی در کسب و کار، نداشتن آشنایی به علاقه مندی های خود می باشد. داشتن عشق و علاقه به کار جزء موانع بسیار مهم در موفقیت شغلی می باشد و افراد در مشاغلی که به آن علاقه دارند موفق تر عمل خواهند کرد.زمانی که افراد به هر دلیلی مثل: نیاز مالی، مدت زیاد بیکار ماندن و… وارد مشاغلی می شوند که به آن علاقه نخواهند داشت، در نتیجه این فرد در آن کار هیچ انگیزه ای برای ادامه کار نخواهد داشت و در آن پیشرفتی نخواهد کرد. عده ای از افراد در این مواقع خیلی زود از کار خود بیرون آمده یا حتی استعفا خواهند داد.

نداشتن وقت شناسی

هر کاری زمان خاص خودش را دارد و با گذشت آن زمان رسیدن به آن کار سخت تر و گاهی حتی غیرممکن خواهد شد. همچنین رشد فردی در کسب و کار از نظر سنی و خیلی چیز های دیگر نیاز به زمان به خصوصی خواهد داشت.به طور مثال یکسری افراد برای استخدام در مراکز دولتی فقط تا یک سن خاصی فرصت برای استخدام خواهند داشت، یا برای گرفتن وام در صورت نیاز برای شروع کسب و کار پرداخت آن زمان به خصوصی داشته است، که با گذشتن زمان آن نه تنها رشد در هر کسب و کاری اتفاق نمی افتد بلکه باعث می شود آن فرد دچار ضرر و زیان های دیگری می شود.

نداشتن اعتماد به نفس

اولین مانع نرسیدن به رشد فردی در کسب و کار نداشتن اعتماد به نفس می باشد. با نداشتن اعتماد به نفس افراد تصور می کنند که دیگران از آن ها لایق تر می باشند و در نتیجه خود را ارزشمند نمی دانند و به طور مداوم از شکست ترسیده و حس کمبود نسبت به دیگران را خواهند کرد. همچنین اینگونه از افراد عزت نفسی برای شروع کارهای جدید نخواهند داشت و برای شروع یک کسب و کار جدید بسیار دچار شک و تردید می باشند.

دارای کمال طلبی نابجا

یکی از ویژگی های ذاتی هر انسانی رسیدن به کمال طلبی می باشد. همچنین این کمال طلبی نه تنها باعث مشکل نمی شود بلکه بسیار مفید می باشد، اما در بعضی از افراد کمال گرایی به صورتی می باشدکه تنها به شغل های دارای رده های بسیار بالا علاقه مند بوده و اعتقادی به شروع از صفر را ندارند در حالیکه تمام صاحبین کسب و کارهای بزرگ موفق با شکست های متوالی و از محدودیت بسیار زیاد به موفقیت خواهند رسید.

اعتقاد داشتن زیاد به شانس

همانطور که می دانید بدون شانس هیچ کاری پیش نمی رود، برای موفقیت در هر کسب و کاری اولین چیز نیاز به شانس می باشد و بعد دیگر موارد. داشتن شانس از آن جملاتی می باشند که افراد ناموفق در توسعه فردی در کسب و کارشان بسیار تکرار خواهند کرد. شانس یک عامل ذهنی می باشد و نقطه مقابل آن تلاش و امید به بهبودی می باشد که با وجود این دو فاکتور بدشانس ترین افراد نیز می توانند کسب و کار موفقی داشته باشند.

آشنایی نداشتن به نقطه شروع

یکی دیگر از مانع ها و بهانه ها در مسیر رشد فردی هم در کسب و کار هم در بقیه بخش های زندگی شروع نکردن می باشد. گاهی اوقات افراد با نقطه و نحوه شروع آشنایی نداشته اند، در نهایت از نحوه برنامه ریزی و تلاش برای دستیابی به هدف اطلاعی نخواهند داشت. در همچین مواقعی، باید با افراد موفق و با تجربه مشورت کرده و بسیار به شما کمک خواهد کرد.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله توضیح داده شد افرادی که ذهنیت رشد فردی خود را پرورش می دهند دارای اعتماد به نفس بالایی می باشند، و داشتن این دانش همراه با خودآگاهی، درک واقع بینانه ای از خود و چگونگی پیشبرد مستمر خود را ایجاد می کند. همه ما گاهی احساس کرده‌ایم که یک قدم به جلو و دو قدم به عقب بر می‌داریم، اما درک اینکه این طبیعی است و هنوز پیشرفت محسوب می‌شود، تفاوت بین رشد و زوال می باشد. هوس دانش کنید، بفهمید هیچکس کامل نمی باشد، پیشرفت کنید و پیروزی های کوچک خود را در این راه جشن بگیرید. اکنون می‌توانید بدانید که چه چیزی به شما الهام می‌دهد، ابزارهایی را به دست آورید تا خودتان را برای موفقیت آماده کنید، و در نهایت، تضمین بهتری به زندگی داشته باشید. هرکسی مسئول رشد شخصی خودش می باشد. اگر متعهد به برداشتن گام ها باشید، استراتژی ای برای انجام وظایف خود بسازید و خود را مسئول نگه دارید، مطمئناً در کوتاه ترین زمان شاهد پیشرفت های قابل توجهی در خود خواهید بود. مسیر خودسازی یک فرآیند مادام العمر می باشد. شما می توانید با نکاتی که در این مقاله در سایت پزشک کسب و کار به شما ارائه شده است، قطعا به یک رشد فردی در کسب و کارتان دست یابید .

 

نوشتن یک نظر

نظر