پاپ آپ (pop- up) چیست؟ آیا پاپ آپ می تواند بر سئوی شما تأثیر بگذارد؟

 • زمان تقریبی مطالعه 8 دقیقه
 • 204

پاپ آپ (pop- up) چیست؟ آیا پاپ آپ می تواند بر سئوی شما تأثیر بگذارد؟

پاپ آپ (pop up) یک پنجره کوچک است که هنگام مرور یک وب سایت ظاهر می شود. بازاریابان معمولا از پاپ آپ ها برای تبلیغات و تولید سرنخ استفاده می کنند. شما به راحتی می توانید یک پاپ آپ رایگان با Send Pulse ایجاد کنید. پاپ آپ ها بسیار بحث برانگیز می باشند. حتی مخترع این فناوری علناً به خاطر ایجاد همچین طرحی عذرخواهی کرده است. اگر از پنجره‌ای استفاده می‌کنید که از جایی بیرون می‌آید، مطمئناً تجربه یک کاربر را مختل می‌کند و به طور بالقوه مخاطبان شما را آزار می‌دهد، یا اگر یک پاپ‌آپ مناسب باشد، ممکن است یک افزونه کاربردی برای وب‌سایت شما باشد که بتواند به کاربران کمک کند و آنها را به سمت پایین قیف فروش حرکت دهد. به همین خاطر ما می خواهیم در سایت پزشک کسب و کار پاپ آپ چیست و تاثیرات آن را در تبلیغات دیجیتال توضیح دهیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

پاپ آپ چیست؟

اصطلاح پاپ آپ (popup ) به یک ناحیه نمایش رابط کاربری گرافیکی اشاره دارد که می تواند به عنوان یک پنجره در اندازه ها و موقعیت های مختلف صفحه در رابط بصری وب سایت ها ظاهر شود، معمولاً بدون اجازه بازدید کننده سایت آنها روی صفحه ظاهر می شوند. به همین دلیل است که آنها را پاپ آپ می گویند. پاپ آپ می تواند انواع مختلفی داشته باشد، مانند تمام صفحه، نوار کناری، بنر و... پاپ آپ ها معمولا توسط وب سایت ها با کد جاوا اسکریپت درج شده در HTML وب سایت تولید می شوند.

 

انواع تبلیغات پاپ آپ

 

انواع تبلیغات پاپ آپ

 • پاپ آپ هنگام ورود
 • پاپ آپ هنگام خروج
 • پاپ‌آپ کلیکی
 • پاپ آپ اسکرول
 • پاپ آپ مبتنی بر زمان
 • پاپ آپ مبتنی بر تعامل

پاپ آپ هنگام ورود

پاپ آپ های هنگام ورود دقیقا در زمانی که ورود کاربر به وبسایت پیدا می‌شود، که به همین دلیل، بیشتر کاربران علاقه زیادی به این نوع پاپ ها نخواهند داشت. پس اگر شما نمی‌خواهید مخاطبین وبسایت خود را فراری دهید، از پاپ آپ ورود استفاده نکنید.

پاپ آپ هنگام خروج

پاپ آپ های هنگام خروج نیز یکی از پرقدرترین روش‌های نمایش پاپ‌ آپ‌ها به حساب می‌آید. این مدل پاپ آپ، درست هنگامی که کاربر قصد خروج از صفحه را دارد، ظاهر می‌شود و کاربر را به بیشتر ماندن تشویق خواهد کرد. اگر پاپ آپ جذاب باشد، امکان دارد کاربری که قصد داشته از وب سایت شما خارج شود ولی شما توانستید آن را به مشتری خودتان تبدیلش کنید با این کارتان شما توانستید به بالارفتن نرخ تبدیل وب سایت خودتان کمک کنید.

پاپ‌آپ کلیکی

کار کردن پاپ آپ های کلیکی به این صورت است که کاربر همان لحظه که وارد سایت میشود و میخواهد روی یک لینک کلیک نماید قبلش پاپ آپ باز میشود، شاید شما پیش خودتان فکر کنید که اصلا چه ربطی دارد که ما پاپ آپ باز کنیم. اگر شما اندکی دقیق تر نگاه کنید ، متوجه می شوید که این پاپ آپ کاربرد های زیادی دارد، به طور مثال : شما میخواهید با لینک سازی زنجیره مشخصی را در سایتتان ایجاد نمایید میتوانید به جای اینکه مشتری را به صفحه ورود جدیدتان هدایت کنید، روی پاپ آپ اطلاعات را به صورت خلاصه به مشتری نشان دهید.

پاپ آپ اسکرول

این نوع پاپ آپ اسکرول ها زمانی به کاربر نمایش داده می‌شود که صفحه را اسکرول شود. شما می توانید مشخص کنید که در کدام قسمت، پنجره جدید باز شودبه طور مثال شما می توانید به او پیشنهاد دهید تا در خبرنامه عضو شود، بهترین راه این می باشد که بگذارید به انتهای صفحه برسد و بعد پاپ آپ شود. یا مثلاً یک کاربر در حال خواندن مقاله رپورتاژ آگهی می باشد، وقتی به مرحله لینک‌سازی در رپورتاژ می رسد، پاپ آپ کتاب لینک‌‌سازی برایش نمایش داده می شود.

پاپ آپ مبتنی بر زمان

این پیام در مواقعی نشان داده می‌شود که کاربر وارد سایت شما شده و مدت زمانی را در آنجا بماند. می‌توانید مشخص کنید که در ثانیه 10ام، 30 ام یا 60 ام ماژول تبلیغ برایش باز شود. از این به بعد شما می‌توانید تست کنید که در کدام زمان بیشترین نرخ تبدیل را داشته‌اید. در بعضی از سایت‌های گفته‌ شده زمان نشان دادن آگهی در صفحات وبلاگ یک سایت زیر 30 ثانیه (از لحظه ورود کاربر) و در صفحات محصول بالای 60 ثانیه نمی باشد.

پاپ آپ مبتنی بر تعامل

پاپ آپ مبتنی بر تعامل بسیار کاربردی می باشد و مطابق با رفتار کاربران انجام می شود، به طور مثال: زمانی که کاربر در سایت شما شروع به حرکت میکند و به صفحات مختلف وارد می شود و در گردش است، و زمانی که به یک صفحه ویژه ای میرسد پیشنهاد ویژه برای او در قالب پاپ آپ ارسال می شود. این نوع پاپ آپ بهترین نوع آن به حساب می آید، زیرا پس از تعامل کاربر برایش ارسال شده و دیگر نگرانی های نرخ پرش وجود ندارد. البته باز هم در نوع طراحی پاپ آپ دقت لازم را به کار درآورید.

 

مزایای تبلیغات پاپ آپ

مزایای تبلیغات پاپ آپ (pop up(

 • باعث به وجود آمدن جلب توجه کاربر
 • یادآوری اطلاعات مهم به کاربر
 • نگه داشتن کاربر را در صفحه به مدت طولانی‌تر
 • باعث برقراری ارتباط با کاربر و دعوت به همکاری با او
 • زیاد کردن نرخ تبدیل کاربر به مشتری
 • استفاده از کد پاپ آپ برای نمایش اطلاعات نتیجه بخش و قیمتی
 • جلوگیری از سنگین شدن سایت و طولانی شدن زمان در زمان استفاده از پاپ آپ
 • یک روشی آسان و سریع برای زیاد شدن بازدیدکنندگان سایت
 • تاثیر چشمگیر در رتبه الکسا، به دلیل هجوم ناگهانی کاربران به وبسایت
 • هزینه ها مناسب تر از سایر روش‌های تبلیغاتی است
 • به بهبود نرخ تبدیل کمک می کند
 • به نمایش نام تجاری شما کمک می کند

معایب تبلیغات  پاپ آپ (pop up(

 • در اکثر مواقع بر روی سئو سایت تأثیر منفی می گذارند به خاطر آنکه کاربر به سرعت صفحه سایت شما را خواهد بست.
 • ایجاد کردن حسی آزاردهنده و مزاحمت برای کاربر
 • ایجاد ناامنی برای سیستم‌ها، از طریق محتوای حاوی ویروس یا اسکریپت خطرناک
 • به زودی باعث خارج شدن کاربر از وبسایت می‌شود
 • به هم ریختن ذهن کاربر و دور کردن آن از موضوع مورد نظر
 • به خاطر سابقه اش شهرت بدی به می دست آورد
 • ممکن است به اعتبار برند لطمه بزند
 • توجه به محتوای اصلی سایت را از بین می برد
 • مسدود کردن محتوا

تاثیرات پاپ آپ بر روی سئو (SEO)

پاپ آپ یکی از موضوعاتی می باشد که که گوگل به شدت از آن صحبت کرده و روی آن اظهار نظر می کند، همانگونه که تمامی وب مستر ها و سئوکاران بر روی آن تسلط دارند. به طور کلی هدف از سئو این می باشد که کاربران از سایت شما احساس رضایت داشته باشند. اگر شما بخواهید با پاپ آپ های زشت و نفرت انگیز این حس رضایت را از کاربران کم کنید حتما گوگل با شما برخورد خواهد کرد و یکسری تاثیرات منفی شامل حال شما خواهد بود.به طوری که کاربر تازه وارد سایت شما شود و یک پاپ آپ بزرگ و بدون دکمه خروج برایش ظاهر میشود، در این زمان کاربر بدون اینکه متوجه شود محتوای شما چیست مجبور می شود پاپ آپ را حذف کند و اگر نتوانست این کار را انجام دهد همان موقع سایت شما را ترک خواهد کرد، که این ترک کردن های پشت هم پیامد های خوبی از لحاظ رتبه بندی برای سئو نخواهد داشت. اگر شما بخواهید تبلیغاتتان را درست و اصولی طراحی نماییدباید تمامی نکات را در نظر بگیرید تا تاثیرات مثبتش را ببینید. زمانی که پاپ ها سایتتان را دارند بارگذاری می کنند شما باید حواستان به سرعت سایتتان باشد.زیرا سرعت سایت یکی از عملکرد های مهم گوگل و همچنین سئو می باشد، زیرا زمان استفاده از پاپ آپ ها شما از کد و انیمیشن استفاده می کنید و یا در زمان هایی یک افزونه ای را نصب خواهید کرد که این کار صد در صد بر روی سرعت ساییتان تاثیر خواهد گذاشت پس حتما حواستان به این عملکرد باشد. شما باید از لحاظ نیک منظری و زیبایی تلاش نمایید تا قوانین تجربه کاربری را رعایت نمایید.همچنین محل قرار گرفتن پاپ آپ ها، رنگ و اندازه آن ها باید با قوانین و الگو های رابطه های شما و رابط کاربریتان مطابقت داشته باشد.

سخن آخر

همان طور که در این مقاله در سایت پزشک کسب و کار در مورد پاپ آپ (pop- up) توضیح داده ایم ، اگر می‌خواهید از پنجره‌های بازشو استفاده کنید، با احتیاط قدم بردارید. استفاده نادرست نه تنها بازدیدکنندگان شما را ناامید می کند، بلکه می تواند پاپ آپ ها را برای سئو بد کند. اگر برای به دست آوردن تعداد مناسب سرنخ ها مشکل دارید، ممکن است راه حل های دیگری برای امتحان وجود داشته باشد (یا مشکلاتی در سایت شما رخ داده است که باید برطرف شوند.) بنابراین این نکات کاربردی و عملی برای شما در مورد نحوه استفاده از پنجره‌های بازشو و اجتناب از جریمه‌های موتور جستجوی گوگل می تواند مفید باشد. ممنون که تا انتها مقاله همراه ما بوده اید.

 

نوشتن یک نظر

نظر