36 ترفند پرکاربرد پیام رسان محبوب واتساپ که هر شخصی باید بداند

  • زمان تقریبی مطالعه 23 دقیقه
  • 583

36 ترفند پرکاربرد پیام رسان محبوب واتساپ که هر شخصی باید بداند

امروزه برنامه واتساپ به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام رسان در دنیا محسوب می‌شود که افراد بسیاری از این برنامه‌ها در موبایل و کامپیوتر خود نصب کرده و استفاده می‌کنند. محبوبیت این پیام رسان به دلیل وجود قابلیت‌های فوق‌العاده جذابی است که در اختیار کاربران خود می‌گذارد. در صورتی که طرفدار برنامه پیام رسان واتساپ هستید و تمایل دارید قابلیت‌های فوق‌العاده جذاب این برنامه و ترفندهای استفاده از این قابلیت‌ها را به ساده‌ترین و سریع‌ترین روش ممکن بدانید و در آن حرفه‌ای شوید تا انتهای این محتوا از سایت پزشک کسب و کار همراه ما باشید.

 

1- خواندن پیام‌های واتساپ بدون اینکه فرستنده اطلاع داشته باشد

ممکن است برخی مواقع دوستانتان، آشنایان و ... برایتان در واتساپ یک سری پیام بفرستند و کنجکاو هستید که چه پیامی برای شما فرستاده‌اند ولی تمایل دارید که بدون اینکه آن‌ها متوجه شوند یا بدون فعال شدن تیک‌های آبی که نشان دهندۀ خواندن پیام‌های فرستنده است، این پیام‌ها را بخوانید؛ از این رو به شما دو ترفند برای غیر فعال کردن تیک‌های آبی (خوانده شدن پیام فرستنده به شما) آموزش می‌دهیم.

1. شما برای انجام این کار در این روش باید مسیر Setting/Account/ Privacy/ Read Receipts را انجام دهید، از این پس در صورت خواندن پیام‌های فرستنده، شما می‌توانید پیام‌ها را بدون اینکه متوجه شوند و بدون فعال شدن تیک‌های آبی، بخوانید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که با غیرفعال کردن تیک آبی از این روش، شما نمی‌توانید از خوانده شدن پیام‌هایتان مطلع شوید.

2. در این روش باید در مرحله نخست موبایل خود را بر روی حالت پرواز قرار دهید و پیام‌های فرستنده را بخوانید و در صورتی که حالت پرواز موبایل خود را غیرفعال کنید، تیک‌های آبی نمایان می‌شوند و فرستنده نمی‌تواند متوجه شود که شما پیام‌های آن را خوانده‌اید یا خیر.

 

2- قابلیت تایپ صوتی

ممکن است بارها برایتان پیش آمده باشد که باید پیام‌های طولانی به دوستان و آشنایان و ... بفرستید که تایپ این پیام‌ها، وقت بسیاری از شما می‌گیرد اما برنامه پیام رسان واتساپ کار شما را با این قابلیت آسان کرده است. شما برای انجام این ترفند باید بر روی کادر نوشتن پیام بزنید و یک آیکون میکروفون بر روی گوشه سمت راست صفحۀ کیبورد شما نمایان می‌شود، در صورتی که بر روی این میکروفون بزنید پیام مورد نظرتان را بگویید سپس این آیکون، صحبت‌های شما را به صورت خودکار تایپ می‌کند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که این قابلیت در زبان انگلیسی کارآمدتر و کاربردی‌تر می‌باشد.

 

3- قابلیت استفاده از نرم افزار پیام رسان واتساپ بدون داشتن شماره تلفن

یکی دیگر از قابلیت‌های پیام رسان کاربردی واتساپ این است که شما می‌توانید بدون شماره تلفن از واتساپ استفاده کنید؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را از روی موبایل خود حذف کرده و برنامه پیام رسان واتساپ را از Play Store دانلود کنید و موبایل خود را بر روی حالت پرواز قرار دهید، حال برنامه Spoof Messages را از Play Store نصب کنید. حال فرآیند نصب برنامه واتساپ را شروع کنید در این صورت واتساپ نمی‌تواند شما را از طریق اینترنت تأیید کند؛ از این رو به شما پیشنهاد می‌دهد که از روش جایگزین اس ام اس استفاده کنید. در این مرحله باید گزینۀ بررسی لز طریق اس ام اس را انتخاب کرده و به ایمیل خود وارد شوید و سریعاً گزینه Cancel را بزنید تا فرآیند تأیید اعتبار متوقف شود. در مرحله بعد باید وارد برنامه Spoof Message شوید و جزئیات ذیل را وارد نمایید.

To: + 447900347295

From: + (Country Code) (Mobile Number)

Message: Your Email Address

اکنون حساب کاربری شما در واتساپ تأیید شده و می‌توانید بدون شماره تلفن از این برنامه استفاده کنید.

 

4- قابلیت جاسوسی واتساپ دیگران

معمولاً والدین و عشاق از این قابلیت و ترفند استفاده می‌کنند و برایشان کاربردی است اما توصیه می‌کنیم هرگز از این ترفند برای اهداف و مقاصد غیرقانونی استفاده نکنید. شما برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست موبایل شخص مورد نظرتان را برای چند لحظه قرض بگیرید و به مسیر Setting/ About Phone/ Status/ Wi-Fi MAC Address مراجعه کنید. حال آدرس مک (MAC Address) را بر روی کاغذی یادداشت کنید. سپس برنامه واتساب را از روی موبایل خود حذف کرده و مک موبایل خود را با استفاده از مک جعلی به مک موبایل فرد مورد نظرتان تغییر دهید و برنامه واتساپ را در موبایل خود نصب کنید و برنامه واتساپ کد تأیید اعتبار را به موبایل دوست شما می‌فرستند و آن کد را در واتساپی که بر روی موبایل خود نصب کردید، وارد نمایید. اکنون شما کپی بسیار دقیقی را بر روی واتساپ فرد مورد نظرتان نصب کرده‌اید و می‌توانید از کارهایی که انجام می‌دهد، مطلع شوید.

 

5- قابلیت مشخص شدن زمان خواندن پیام‌های ارسالی شما

ممکن است کنجکاو باشید چه زمانی دوستان و آشنایان و ... پیام‌هایی که شما ارسال کردید را خوانده‌اند، از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

در مرحله نخست به پنجره گپ واتساپ شما و فرد مورد نظرتان بروید و پیام ارسالی خود را برای چند ثانیه با انگشتتان فشار دهید و در بالای صفحه، گوشه سمت راست یک آیکون به شکل سه نقطه افقی وجود دارد که با زدن این آیکون و انتخاب گزینه Info مشخ می‌شود که فرد مورد نظرتان چه زمانی پیام ارسالی شما را خوانده است.

 

6- قابلیت ستاره‌دار کردن پیام‌های مهم

این قابلیت برای سریع و راحت پیدا کردن پیام‌های مهم شما بسیار کاربردی است؛ از این رو شما برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

ابتدا پیام‌های مورد نظر خود را برای چند ثانیه با انگشتتان فشار دهید و آن را ستاره‌دار کنید. اکنون در صورت نیاز و دسترسی به این پیام‌های مهم کافیست به پنجره اصلی واتساپ بروید و بر روی آیکونی که به شکل سه نقطه افقی است را بزنید و پیام‌های ستاره‌دار خود را انتخاب کنید.

 

7- قابلیت نقل قول

ممکن از در چت‌های گروهی و سریع خود جهت از دست نرفتن رشته کلام از قابلیت نقل قول استفاده نمایید. از این رو شما برای استفاده از این قابلیت دو ترفند وجود دارد.

1. در مرحله نخست باید پیام مورد نظر خود را برای چند ثانیه با انگشتتان فشار دهید حال در بالای صفحه یک آیکون جدید ظاهر می‌شود که این آیکون همان Reply است که با انتخاب آن می‌توانید نظرات خود را در مورد همان پیامی که انتخاب کردید، تایپ کنید.

2. البته برای انجام این کار روش سریع‌تر دیگری هم وجود دارد که با کشیدن پیام مورد نظر به سمت چپ می‌توانید مستقیماً پاسخ آن پیام را تایپ کنید.

 

8- قابلیت متوقف کردن دانلود خودکار تمامی رسانه‌ها (عکس، ویدئوها، فایل‌ها، صداها و ...)

این قابلیت و بکارگیری این ترفند سبب صرفه‌جویی در مصرف اینترنت می‌شود؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست به مسیر When connected on Wi-Fiیا Setting/ Data and storage usage/ When using mobile data مراجعه کنید و سپس چک مارک تمامی گزینه‌های دانلود خودکار عکس‌ها، ویدئوها، فایل‌ها، صداها و ... را بزنید و از این پس می‌توانید فایل‌های مورد نظرتان را به صورت دستی و با اجازه خودتان دانلود کنید.

 

9- قابلیت کاهش مصرف اینترنت تماس‌ واتساپ (تماس صوتی و تصویری)

همانطور که می‌دانید تماس‌های صوتی و تصویری واتساپ حجم بسیاری از اینترنت شما را مصرف می‌کنند در اینجا قصد داریم یک ترفند برای کاهش مصرف اینترنت شما برای تماس‌های صوتی و تصویری واتساپ ارائه کنیم.

در مرحله نخست باید به تنظیمات واتساپ مراجعه کرده و وارد قسمت Data and storage usage شوید و در پایین آن قسمت می‌توانید گزینه‌ای تحت عنوان Low data usage را ببینید که با فعال کردن این گزینه، مصرف اینترنت موبایل شما در زمان تماس‌های صوتی و تصویری واتساپ کاهش می‌یابد.

 

10- قابلیت بازیابی پیام‌های حذف شده واتساپ

یکی دیگر از قابلیت‌های این پیام رسان پرکاربرد، قابلیت بازیابی پیام‌های حذف شده در واتساپ می‌باشد؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست موبایل خود را به وسیله کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و به پوشه‌ای تحت عنوان WhatsApp/Databases مراجعه کنید و در این بخش دو فایل تحت عناوین db.crypt و msgstore-yyy..dd..db.crypt وجود دارند که فایل msgstore-yyyy..dd..db.crypt |دارای تمامی پیام‌های ارسالی و دریافتی در ۷ روز گذشته است که فایل‌ها را می‌توانید با نرم‌افزارهای notepad یا WordPad باز کنید و پیام‌ها را بخوانید.

 

11- قابلیت چند حساب واتساپ بر روی یک موبایل

شما می‌توانید با این قابلیت به جای اینکه چند حساب واتساپی در چند موبایل داشته باشید، همه حساب‌های واتساپی خود را در یک موبایل قرار دهید و از آن‌ها استفاده کنید؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

در مرحله نخست باید به Play Store بروید و برنامه Parallal Spaces را دانلود و بر روی موبایل خود نصب نمایید و سپس حساب‌های واتساپی خود را به آن اضافه کنید و از آن‌ها استفاده نمایید.

 

12- قابلیت قفل واتساپ

ممکن است برخی از پیام‌های موجود در واتساپ برای سایر اعضای خانواده همچون: کودکان، والدین و ... مناسب نباشد؛ از این رو می‌توانید با نصب برنامه Lock for What App، برنامه واتساپ خود را قفل کنید.

 

13- قابلیت میانبر‌ دسترسی سریع به مخاطبان خاص خود

شما می‌توانید با قابلیت تهیه Shortcuts به راحتی و سریع به مخاطبانی که همواره با آن‌ها در تماس هستید، دسترسی داشته باشید؛

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را باز کرده و بر روی مخاطب مورد نظرتان برای چند ثانیه با انگشتتان فشار دهید و سپس یک منو در بالا نمایان می‌شود که باید گزینه Add Conversation Shortcut را انتخاب کنید. اکنون Shortcut مورد نظرتان ایجاد می‌شود.

 

14- قابلیت تغییر شماره تلفن حساب کاربری در واتساپ

ممکن است سیم کارت خود را عوض کرده‌اید و نگران حساب کاربری واتساپ خود باشید؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را باز کرده و به مسیر Setting/Account/ Change Number مراجعه کنید و شماره تلفن جدید خود را در بخش مشخص شده وارد کنید.

 

15- قابلیت ارسال یک پیام برای چند نفر

در صورتی که تمایل دارید یک پیامی را برای چند نفر ارسال کنید می‌توانید از ویژگی کاربردی broadcast واتساپ استفاده کنید؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست فهرست broadcast را از مخاطبان خود را تشکیل دهید و زمانی که این فهرست آماده شد به این قسمت broadcast جدید مراجعه کرده و پیام مورد نظرتان را ارسال کنید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که برای استفاده از این قابلیت، افرادی که در این فهرست قرار می‌دهید باید شماره شما را در موبایل خود ذخیره کرده باشند.

 

16- قابلیت اشتراک گذاری موقعیت خود با دوستانتان

ممکن است در مسیری گم شده باشید و بخواهید موقعیت خود را با دوستانتان اشتراک بگذارید؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست بر روی آیکون گیره‌ای شکل Attachment بزنید تا بتوانید موقعیت خود را به اشتراک بگذارید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که باید برای انجام این کار GPS موبایل خود را فعال کنید.

 

17- قابلیت ارسال فایل‌های پرحجم با فرمت‌های APK، DOC ، EXE، PAR، PDF، PPT، XLS و ZIP

شما می‌توانید فایل‌های پرحجم با فرمت‌های مختلف را در واتساپ ارسال کنید؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست برنامه دراپ باکس و Cloud Send را از Play Store دانلود و نصب نمایید و برنامه Cloud Send را باز کرده و فایل‌های مورد نظرتان را بر روی Cloud Send به اشتراک بگذارید، در این مرحله اتصال به Cloud Send از طریق دراپ باکس از شما سوال می‌پرسد که باید اجازه این کار را بدهید و فایل‌ها به طور خودکار بر روی اکانت دراپ باکس شما آپلود شده و لینک فایل را دریافت خواهید کرد. اکنون می‌توانید این لینک را با دوستان خود در واتس اپ به اشتراک بگذارید و دوست شما با کلیک بر روی این لینک‌ها می‌توانند فایل‌ها را دانلود کنند.

 

18- قابلیت مخفی کردن قابلیت last seen برای مخاطبان

شما می‌توانید قابلیت last seen که مخاطبانتان از حضور شما در این برنامه مطلع می‌شوند را مخفی کنید؛ از این رو برای غیرفعال کردن این قابلیت باید به مسیر Setting/Account/ Privacy مراجعه کنید و بخش Last Seen را بزنید و تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید.

 

19- قابلیت پنهان کردن تصویر پروفایل خود برای دیگران

ممکن است برخی کلاهبرداران عکس‌های پروفایل شما را دانلود کرده و در راستای اهداف غیرقانونی خود به کار ببرند؛ از این رو با این قابلیت می‌توانید تصویر پروفایل خود را از دید دیگران پنهان کنید و این ترفند جهت حفظ امنیت شما اهمیت بسزایی دارد.

شما باید در مرحله نخست در صفحه اصلی واتساپ بر روی آیکون سه نقطه بزنید و به مسیر Settings>Account>Privacy>Profile Photo مراجعه کنید و گزینه My Contacts را فعال نمایید.

 

20- قابلیت ارسال و دریافت گیف از طریق برنامه پیام رسان واتساپ

یکی دیگر از قابلیت‌های برنامه پیام رسان واتساپ، ارسال و دریافت گیف می‌باشد؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را باز کرده و پنجره گپ خود با فرد مورد نظرتان که قصد دارید برای وی گیف ارسال نمایید را باز کنید و بر روی آیکون گیره‌ای شکل Attachment که در بالای صفحه قرار دارد، بزنید. حال از بین گزینه‌ها، گزینۀ Gallery را انتخاب کنید و پس از باز شدن Gallery در کنار تب‌های Photos و Videos، یک تب دیگر تحت عنوان GIFs وجود دارد که می‌توانید فایل‌های گیف مورد نظر خود را از همین قسمت انتخاب و برای دوستان، آشنایان و ... ارسال نمایید. همچنین جهت اجرا و پخش گیف باید ابتدا آن را دانلود کرده و سپس بر روی آن ضربه بزنید. گیف‌ها همانند سایر فرمت‌هایی که برنامه پیام رسان واتساپ پشتیبانی می‌کند، می‌باشد. اکنون شما می‌توانید فایل گیف را همانند سایر فرمت‌ها، ذخیره کنید، ببینید و برای دوستان، آشنایان و ... فوروارد کنید.

 

21- قابلیت ارسال مکاتبات مورد نظر خود به ایمیل

ممکن است تمایل داشته باشید مکاتبات خود در برنامه پیام رسان واتساپ را بر روی کامپیوتر مشاهده کنید، یکی از قابلیت‌های این برنامه فوق‌العاده، ارسال تمامی تاریخچه پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و ... می‌باشد. در صورتی که از این قابلیت مطلع نیستید، باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را باز کرده و بر روی مخاطب مورد نظرتان برای چند ثانیه با انگشتتان فشار دهید، حال یک منوباز می‌شود که شما با انتخاب گزینه email conversation، می‌توانید مکاتبات خود را از طریق Gmail یا سایر پیام رسان‌ها، ارسال نمایید.

 

22- قابلیت تغییر پیش زمینه گپ واتساپ

ممکن است از عکس‌های پس زمینه پیش فرض واتساپ خود خوشتان نیاید، در این صورت می‌توانید با این ترفند عکس پس زمینه چت‌های خود با دوستان، آشنایان و ... را تغییر دهید.

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را باز کرده و بر روی آیکون سه نقطه که در بالای صفحه در سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید و به مسیر Setting/Chats / wallpaper مراجعه کنید و یک منوی کشویی ظاهر می‌شود که در این منو می‌توانید یک مورد از تصاویر پیش فرض یا تصاویر موجود در گالری خود را برای پیش زمینه گپ خود انتخاب نمایید.

 

23- قابلیت شوخی با تصاویر پروفایل واتساپ

یکی از قابلیت‌های جالب در برنامه پیام رسان واتساپ، این است که می‌توانید با تصاویر پروفایل دوستان، آشنایان و ... شوخی کنید. در صورتی که از این قابلیت جالب مطلع نیستید، باید این ترفند را به کار ببرید.

شما باید در مرحله نخست، موبایل خود را با کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید و فایل واتساپ و پروفایل را باز کنید. سپس نام تصویر پروفایل دوستان، آشنایان و ... را کپی کرده و تصویر وی را حذف کنید. حال تصاویری با اندازه ۵۶۱×۵۶۱ پیکسل ایجاد کنید و شخص مورد نظر خود را بامزه یا ترسناک کنید تا باعث تعجب و وحشت آن‌ها شود. اکنون تصویر پروفایل وی را بر روی موبایل نشان دهید تا کاملاً تعجب کند.

 

24- قابلیت تمدید اعتبار واتساپ

شاید از این قابلیت مطلع نباشید ولی یکی از قابلیت‌های این برنامه فوق‌العاده، گسترش اعتبار واتساپ می‌باشد که برای استفاده از این قابلیت باید مراحل ذیل را انجام دهید.

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را باز کرده و به مسیر Setting/ Account/ Change number مراجعه کنید و به عنوان مثال ممکن است شماره قبلی شما ******۸۸۶۶ در تاریخ یک دسامبر 2017 منقضی شده باشد و حال باید شماره قبلی خود که منقضی شده را وارد کرده و شماره جدید خود را هم در بخش مورد نظر وارد کنید و دوباره از همین مسیر، این فرآیند را به صورت برعکس انجام دهید تا شماره قبلی که می‌خواهید را بدست آورید. اکنون اعتبار شماره خود را تا یک سال دیگر تمدید کرده‌اید.

 

25- قابلیت کپی کردن وضعیت فرد مورد نظر (Status) بر روی واتساپ وب و ویرایش وضعیت خود (Status)

در صورتی که از وضعیت (Status) فرد خاصی در واتساپ خوشتان آمده و تمایل دارید بدون زحمت ویرایش وضعیت، آن را برای وضعیت واتساپ خود کپی کنید، باید از این ترفند جالب استفاده کنید.

شما باید در مرحله نخست وارد https://web.whatsapp.com شده و برنامه واتساپ را باز کرده و وارد صفحه گپ خود و فرد مورد نظرتان شوید و از بالای صفحه در سمت چپ بر روی پروفایل فرد مورد نظرتان ضربه بزنید و آن را باز کنید، سپس وضعیت (Status) فرد مورد نظرتان را کپی کنید. حال بر روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید و وضعیت (Status) شما باز خواهد شد و باید بر روی آیکون ویرایش edit بزنید و وضعیت (Status) را که کپی کرده بودید، در این قسمت قرار دهید.

 

26- قابلیت ارسال فایل از طریق برنامه پیام رسان واتساپ از کامپیوتر به موبایل و بالعکس

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب واتساپ، انتقال فایل از کامپوتر به موبایل و بالعکس است؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید مراحل ذیل را انجام دهید.

شما باید در مرحله نخست شماره تلفن واتساپ خود را بر روی موبایل خود ذخیره کنید و پیامی با آیکون واتساپ خواهید دید که با ضربه زدن بر روی آن همانند چت کردن با دوستانتان، آشنایان و ... می‌توانید با خودتان چت کنید و یادداشت‌ها، فایل‌ها و ... را با ارسال پیام برای خود ذخیره نمایید. حال می‌توانید فایل‌ها را از کامپیوتر به موبایل یا برعکس انتقال دهید که برای این کار باید سایت http://web.whatsapp.com را روی موبایل خود باز کرده و کد را اسکن کنید. فایل‌های Attachment را انتخاب کرده و هر عکس را برای خودتان آپلود و ارسال کنید. البته همین فرآیند را می‌توانید به صورت برعکس یعنی برای انتقال فایل‌های خود به کامپیوتر انجام دهید که در این صورت باید فایل‌های مورد نظرتان را از موبایل خود انتخاب کرده و آپلود کنید و در نهایت برای خود ارسال کنید.

 

27- قابلیت انتخاب نوتیفیکیشن سفارشی برای گروه مورد نظر

ممکن است تمایل داشته باشید برای گروه مورد نظرتان یک نوتیفیکیشن ویژه و سفارشی طراحی و تنظیم کنید؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید این ترفند را انجام دهید.

در گام نخست باید برای چند ثانیه آیکون گروه را با انگشتتان فشار دهید تا یک منو باز شود، سپس بر روی group info ضربه بزنید و نوتیفیکیشن‌های سفارشی را انتخاب نمایید و چک مارک گزینه Use Custom notification را فعال کنید و بر روی Notification tone ضربه بزنید و اکنون صدای مورد نظرتان را جهت نوتیفیکیشن گروه انتخاب نمایید.

 

28- قابلیت ارسال متن برجسته (Bold)، ایتالیک (Italic) و خط دار (Underline) در واتساپ

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب برنامه پیام رسان واتساپ، قابلیت ارسال متن برجسته (Bold)، ایتالیک(Italic) و خط دار (Underline) در واتساپ می‌باشد؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت‌ها باید ترفندهای ذیل را انجام دهید.

  • درصورتی که تمایل دارید متنی برجسته (Bold) در واتساپ بنویسید باید پیش و پس از متن، علامت آستریکس (*) را قرار دهید.
  • در صورتی که تمایل دارید متنی ایتالیک (Italic) در واتساپ بنویسید باید پیش و پس از متن، علامت خط فاصله (-) را قرار دهید.
  • در صورتی که تمایل دارید متنی خط دار (Underline) در واتساپ بنویسید باید پیش و پس از متن، علامت تقریبی (~) را قرار دهید.

 

29- قابلیت ارسال پیام‌ها با فونت جدید و رازآلود در واتساپ

شا می‌توانید برای برانگیختن تعجب دوستان، آشنایان و ... خود در واتساپ، این ترفند آسان را انجام دهید. شما باید به جای new font، متن خود را قرار دهید و پیش و پس از متن خود این علامت را به این شکل (``````new font) تایپ کنید تا پیامتان با فونت کاملاً متفاوت و عجیبی ارسال شود.

 

30- قابلیت ارسال لینک‌های دعوت (Invitation) برای افراد مورد نظرتان

ممکن است تمایل داشته باشید، دوستانتان خود را به گروهی دعوت کنید؛ از این رو شما می‌توانید با ارسال لینک‌های دعوت گروهی این کار را انجام دهید. در مرحله نخست باید وارد صفحه چت گروه مورد نظر شوید و بر روی نام گروه در بالای صفحه سمت چپ ضربه بزنید و کمی به پایین صفحه رفته تا لیست اعضای گروه به نمایش در آید و ابتدای این لیست گزینه‌ای تحت عنوان Invite Link وجود دارد که جهت ساخت لینک دعوت به گروه واتساپ می‌توانید از آن استفاده کنید. سپس صفحه‌ای جدید باز شده که در ابتدای این صفحه لینک اختصاصی دعوت اعضای جدید به گروه قابل مشاهده است که با لمس این لینک یا انتخاب گزینه Share link می‌توانید این لینک را از طریق سایر پیام رسان‌ها و سایر اپلیکیشن‌های موجود در موبایل خود به اشتراک بگذارید و گزینه دیگری تحت عنوان Send link via WhatsApp وجود دارد که می‌توانید لینک گروه واتساپ را کپی کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین گزینه دیگری تحت عنوان QR code وجود دارد که لینک گروه را به صورت QR code نشان می‌دهد و فرد مورد نظرتان با اسکن این کد از موبایل خود می‌تواند در گروه عضو شود. البته باید به این نکته اشاره کنیم در صورتی که این گزینه را مشاهده نمی‌کنید، شما هنوز ادمین این گروه نشده‌اید.

 

31- قابلیت ایجاد افکت فلش به سلفی واتساپ خود

همانطور که می‌دانید متأسفانه دوربین‌های سلفی نور فلش ندارند ولی در واتساپ شما می‌توانید با ضربه زدن بر روی آیکون فلش، افکت سلفی را به سلفی‌های واتساپ خود اضافه و تنظیم کنید.

 

32- قابلیت گرفتن بک آپ کپ‌های مهم بر روی گوگل درایو

مدت‌ها پیش این قابلیت در دسترس کاربران اندرویدی بود ولی امروزه کاربران ویندوز هم به این قابلیت دسترسی پیدا کرده‌اند؛ از این رو برای استفاده از این قابلیت باید مراحل ذیل را انجام دهید.

شما باید در مرحله نخست برنامه واتساپ را باز کرده و بر روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و سپس به مسیر Setting/ Chats/ Chat backup مراجعه کنید و گزینه Back Up را انتخاب کنید تا تمامی مکالمات واتساپ شما بر روی گوگل درایو، بک آپ شوند.

 

33- قابلیت تگ کردن دوستان در گروه‌ها و منشن کردن آن‌ها

شما می‌توانید در برنامه پیام رسان واتساپ همانند سایر برنامه‌های پیام رسان همچون: اینستاگرام، تلگرام و ...، از علامت @ در گروه‌ها جهت اشاره به دوستان خود و پاسخ به پیام‌های آن‌ها استفاده نمایید.

 

34- قابلیت‌ها و ترفندهای جدید دوربین واتساپ

دوربین واتساپ دارای دو به روزرسانی جدید می‌باشد که با دوبار ضربه زدن بر روی صفحه موبایل خود در حین باز بودن دوربین واتساپ می‌توانید دوربین جلو و عقب را تغییر دهید و همچنین با جدا و نزدیک کردن انگشت در زمان ضبط ویدئو می‌توانید زوم کنید.

 

نتیجه گیری

همانطور که در این محتوا اشاره کردیم واتساپ دارای قابلیت‌های بسیاری است که یادگیری این قابلیت‌ها و ترفندهای استفاده از آن‌ها در ارتباط شما با این برنامه محبوب و پرکاربرد، کمک بسزایی می‌کند. در این محتوا از سایت پزشک کسب و کار شما را با قابلیت‌های برنامه پیام رسان واتساپ آشنا کردیم و همچنین ترفندهای استفاده از این قابلیت‌ها را به ساده‌ترین شکل ممکن به شما آموزش دادیم.

 

نوشتن یک نظر

نظر