مشتری بالقوه کیست؟

مشتری بالقوه کیست؟

سلام، سید احمد سیدی مطلق هستم؛ کارآفرین و بنیانگذار پزشک کسب و کار در ایران....

در این نوشتار قصد دارم به موضوع مشتری و بحث های حول محور آن بپردازم. همانطور که در مقاله ی مشتری کیست براتون توضیح دادم شخصی را می توان مشتری خطاب کرد که با دادن پول از کالا و خدمات شرکت شما استفاده کند. مشتریان به دو دسته مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه تقسیم می شوند که در این مقاله به مشتریان بالقوه خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

در هر کسب و کاری ممکن است این سوال وجود داشته باشد که مشتریان بالقوه چه کسانی هستند؟ در یک تعریف بسیار ساده می توان گفت که مشتریان بالقوه کسانی هستند که به محصول ما نیاز دارند و می توانند جزو مشتریان ما قرار بگیرند اما در حال حاظر از خدمات و محصولات ما استفاده ای نمی کنند و نیاز خود را از طریق کسب و کارهای مشابه بر طرف می سازند.

در حقیقت مشتریان بالقوه خدمات شما را ندیده اند و نمی‌شناسند یا حتی با مزیت‌های برند شما آشنایی ندارند، به همین دلیل مشخص است که یک راه ارتباطیه مناسب، امکان ارائه تمامی این اطلاعات را به مشتری می‌دهد و او را ترغیب به تجربه خرید از شما خواهد کرد. مشتری پس از یکبار خرید کردن از شما، دیگر به یک مشتری بالفعل تبدیل می شود و شما وظیفه دارید که او را حفظ و به یک مشتری وفادار تبدیل کنید.

همانطور که متوجه شدید مشتریان بالقوه یک سازمان و شرکت را می توان به مشتریان بالفعل تبدیل نمود. مشتریان بالفعل در هر کسب و کاری از مهم ترین مشتریان می باشند که وجود آن ها می تواند زمینه سازی برای افزایش فروش باشد و باید همواره در تلاش برای وفادارسازی این مشتریان بود. عدم توجه شرکت ها به این مسئله از دیگر مشکلاتی است که فروش آن ها را کاهش می دهد و نمی توانند به موفقیت های لازم در این عرصه دست یابند.

 

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

دیدگاه های شما

نظری وجود ندارد

افزودن یک دیدگاه

برای ثبت نظر لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا به صورت رایگان ثبت نام کنید ورود ثبت نام
;