افتتاح اولین فروشگاه زنجیره ای اقساطی_هایپرقسط

  • زمان تقریبی مطالعه 4 دقیقه
  • 1743

افتتاح فروشگاه هایپر قسط 

اولین فروشگاه زنجیره‌ای خرید قسطی کشور موسوم به «هایپر قسط» راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر سیداحمد سیدی مطلق، "مبتکر و بنیانگذار فروشگاه هایپر قسط" در جمع خبرنگاران اظهارداشت: هایپر قسط در واقع یک استارتاپ است که توسط گروهی از جوانان خلاق به منظور پاسخ به نیاز روزافزون مردم به خرید قسطی و بزرگ‌شدن سفره‌های آنان راه‌اندازی شده است.

 

وی گفت: این استارتاپ‌ تمامی زیرساخت‌های فروش اقساطی تمام کالاهای موجود در کشور را تجمیع کرده و موانع معمول موجود برای خرید قسطی کالا را از میان برداشته است.

 

وی افزود: در این هایپر جامع گروه‌های مختلف کالایی از مواد غذایی گرفته تا کالای دیجیتال، لوازم خانگی، مبلمان و لوستر، پوشاک، آرایشی و بهداشتی، موتور و دوچرخه، خودرو و ماشین‌آلات صنعتی، لوازم‌التحریر، کیف و کفش، لوازم اداری، دکوراسیون و تجهیزات ساختمانی و غیره به‌صورت کاملاً قسطی به فروش می‌رسد. وی خاطرنشان ساخت: هایپر قسط تا ۳ سال بدستروب و به‌صورت فروشگاه مجازی فعالیت می‌کرد اما با موفقیت در آن مرحله، تصمیم گرفت شعبه مرکزی فیزیکی خود را هم به مساحت هفت هزار مترمربع در مجتمع نور تهران راه‌اندازی کند که این شعبه چند روز پیش افتتاح شد.

 

سیدی مطلق تصریح کرد: پس از تکمیل شعبه مرکزی دیگر شعب هایپر قسط در مشهد، اصفهان، شیراز،‌ تبریز، کرج و نوشهر به تدریج افتتاح خواهند شد.

 

وی با اشاره به ویژگی‌های فروش اقساطی کالاها در هایپر‌قسط افزود: بزرگترین مزیت این است که فروش کالاها بر اساس توان مالی متقاضی کالا منعطف است و مانند سایر فروشگاه‌ها این طور نیست که یک شرایط ثابت برای همه در نظر گرفته شود، بلکه هر کس با هر سطح درآمد و توانی که برای پیش‌پرداخت یا قسط دارد، می‌تواند از خدمات این مجموعه برخوردار شود. این مقام مسئول درباره گردش کار و روش استفاده از فروش اقساطی کالاها توسط شهروندان اظها‌داشت: شهروندان برای استفاده از این تسهیلات، اعتبارسنجی می‌شوند و پس از روشن‌شدن میزان توان مالی آنها، بانک‌ها تسهیلاتی را به نام متقاضی در اختیار هایپر قسط قرار می‌دهند که در واقع اعتبار خرید وی محسوب شده و وی می‌تواند با آن تسهیلات کالاهای مختلف را خریداری و وجه آن را قسطی بپردازد.

 

وی خاطرنشان ساخت: در این حالت، متقاضی با بانک طرف نیست و از مراحل زمان بر دریافت وام از بانک‌ها هم وی را درگیر نمی‌کند. بلکه بانک با اعتبارسنجی هایپر قسط، تسهیلات را به صورت اعتبار و نه پول نقد در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.

 

سیدی مطلق درباره کارمزد و سود این وام‌ها هم گفت: در مذاکراتی که با بانک‌ها داریم قرار است تخفیفی در کارمزد تسهیلات ارایه داده شده و دریافت تسهیلات هم با کمترین مدارک صورت گیرد به گونه‌ای که تسهیلات تا ۵۰ میلیون تومان صرفاً با ارایه سفته امکان‌پذیر خواهد شد. وی افزود: همچنین شرایط خرید اقساطی برای مشتریان گروهی و مشاغل مختلف منعطف بوده و می‌تواند تسهیلات بهتری را هم به همراه داشته باشد.

 

وی اظهارداشت: نوع کالاهای در نظر گرفته شده در هایپر‌قسط به شدت متنوع و گسترده است و تلاش شده تمام گروه‌های درآمدی و حتی اقشار مرفه هم از این خدمات استفاده کنند. در هنگام ارایه تقاضا هم از مشتری پرسیده می‌شود که چه می‌خواهی و چقدر پول داری. سپس اعتبارسنجی براساس درآمد ـ هزینه صورت گرفته و وی می‌تواند اقدام به خرید قسطی بکند.

 

بنیانگذار هایپر قسط تصریح کرد: ما در نظر داریم خرید قسطی کالاها را از سطح کالاهای مصرفی عادی بالاتر برده و به کالاهای بزرگ تسری دهیم. به عنوان مثال در فازهای بعدی فعالیت قرار است مواد اولیه بخش تولید اعم از صنعت و کشاورزی هم به صورت قسطی به متقاضیان ارایه شود که کمک بزرگی به رونق تولید و ایجاد اشتغال خواهد بود.

 

این کارآفرین درباره پیوستن تولید‌کنندگان مختلف به هایپر‌قسط و شرایط پذیرش آنان هم گفت: در وهله اول هایپر قسط تولید‌کنندگان کالای ایرانی و مجاز و دارای کیفیت را می‌پذیرد و به ندرت کالای وارداتی را عرضه می‌کند، مگر اینکه این کالا مشابه داخل نداشته یا مشابه داخلی‌اش کیفیت نازلی داشته باشد.

 

وی افزود: در مرحله بعدی هم به تولید‌‌کننده یا عرضه‌کننده کالا گفته می‌شود که در این مجموعه همیشه حق با مشتری است. هایپرقسط بر اساس استانداردهایی که دارد، موجودی و تضمین‌های لازم را درباره کالا از تولید‌کننده دریافت می‌کند. به عنوان مثال تأمین‌کننده کالا باید ۵۰ درصد موجودی اعلامی خود را در انبارهای هایپرقسط ذخیره کند.

 

سید احمد سیدی مطلق افزود: به نظر می‌رسد مدل کسب و کاری که در هایپر قسط به کار گرفته شده، همزمان به نفع مردم و تولید‌کننده ـ عرضه‌کننده کالاست و هم به بخش تولید رونق داده و تقاضای جدید و در نتیجه اشتغال ایجاد می‌کند و هم باعث دسترسی خانوار به استانداردهای بهتر زندگی می‌شود.

 

وی در پاسخ به پرسشی درباره عرضه خودرو در این مجموعه هم گفت: هم‌اکنون تولیدات خودروسازان ایرانی در هایپرقسط موجود است و ممکن است خودروهای خارجی هم به این مجموعه اضافه شوند که البته تمام خودروها توسط کارخانه‌ها یا وارد‌کنندگان مجاز عرضه می‌شوند.

منبع: روزنامه اطلاعات

نوشتن یک نظر

نظر